Cine face administrarea unei solutii Web Design profesioniste pentru biserica dumneavoastra? Preotul, cineva din consiliul parohial, un IT-ist sau firma de web design?

Site-ul este unul din cele mai importante si dinamice instrumente de comunicare, prin care preotul poate ajunge la mult mai multi enoriasi decat vin de obicei la slujbe. De aceea, actualizarea siteului bisericii nu trebuie facuta de furnizorul de web design, nici de 'baiatul de la IT'.

Site-ul este un instrument ce trebuie folosit de preot sau de cineva din consiliul parohial.

De aceea, solutiile Web Design pentru Biserici create de Logic Industry sunt extrem de usor de actualizat, chiar de pe un telefon mobil, de oameni fara pregatire tehnica in IT.

Prin natura sa, un site asigura o comunicare bidirectionala, foarte rapida intre biserica si enoriasi. De aceea, pentru a putea fi un instrument util, solutiile de web design pentru biserici trebuie sa fie flexibile si foarte ergonomice.